Hava Perdesi Kullanılmasının Avantajları Nelerdir ?

27.03.2020
1.424
Hava Perdesi Kullanılmasının Avantajları Nelerdir ?

Hava perdeleri dış ortam kapıları sürekli açılıp kapanan hacimlerde, iç mekanı , dış ortamın olumsuz etkilerinden korur. Hava perdeleri , hava perdeleme (izolasyonu ) yeteneği ile birlikte , ısıtma sistemi sayesinde iç ortamdaki ısı kaybını engelleyerek , ısıtma enerjisinden de büyük oranda tasarruf sağlar.

Hava perdeleri, kapısı açık çalışan ya da sık sık açılan tüm işyerleri için sessiz ve etkili perdeleme sağlamaktadır. Kışın soğuk havanın , yazın sıcak havanın , toz , nem , pis kokular , egzoz gazı , duman , zehirli gazlar, sinek ve haşerenin hiçbir türünün şartlandırılınan mekana girmesine izin vermez. Ayrıca ; hava perdeleri , kapı ölçüsüne göre özenle seçilmelidir.(Hava perdeleri uygulamalarında 90 cm , 120 cm ve 150 cm modellerde değişik kapı ölçülerinde uygulama yapmak mümkündür.) Hava perdeleri , elektrikli ısıtıcılı, ısıtıcısız ve sulu bataryalı olmak üzere değişik tiplerde mevcuttur. Sadece soğutma yapılan yerlerde , yalnız soğuk (ısıtıcısız ) modeller tercih edilebilir.

Üzerindeki elektrikli ısıtıcı veya sulu batarya olan modellerde kışın soğuk hava üflenmez, altından geçen insanları rahatsız etmez. Mevcutta sıcak su tesisatı varsa , sulu bataryalı modeller tercih edilmelidir , böylece enerji tasarrufu sağlanır. Hava perdeleri uzaktan kumandalı ve üzerinden kumandalı olarak farklılık gösterebilir. Hava perdesini kolay kontrol edebilmek için uzaktan kumandalı modeller tercih edilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.